El. startér nereaguje

Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: manet125, Gek

Odpovědět
Zdeněk Kůs
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 27 črc 2011, 18:50

El. startér nereaguje

Příspěvek od Zdeněk Kůs » stř 27 črc 2011, 18:54

Dobrej den,
jednoho krásného dne se mi stalo, že místo mačkání el. startéru se ozývá akorát klapání napravo pod zadkem. Jinak el. startér vůbec nereaguje. Neháže jiskru. Má to něco společného s tou cívkou vedle karburátoru napravo? Poradte mi prosim, nožní někdy nejde naskočit :) diky moc

Uživatelský avatar
manet125
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 9425
Registrován: ned 19 zář 2010, 20:07
Bydliště: Blansko

Příspěvek od manet125 » stř 27 črc 2011, 20:30

Vydrž s čekáním na odpověď. Jsme teď tak nějak rozjetí po republice :wink:
Bylo: Stadion, Kejvačka 250, KTM 50RSW, Manet S125 Modrej, Kymco People S200, Kymco Xciting 500 Ri
Je: Manet S125 Zelenej, Kawasaki KL650 Tengai, Brumla B210

Uživatelský avatar
jakattara
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 4931
Registrován: stř 02 zář 2009, 14:57
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakattara » čtv 28 črc 2011, 08:11

Ahoj.
Já už někde četl, že to někdo řešil, nedal na rady - že by to snad mohla být i baterka - povyměňoval na skútrů co se dalo, stálo ho to peněz a nakonec byla v hájí právě jen ten akumulátor. A to i přes to, že ho měřil a hodnoty údajně byly ok. Tak jen ať víš. Sežeň někoho se skútrem, odpoj svůj aku a přes startovací kabely to prubni natočit. Já bych se až pak koukal po jiné příčině. A kdyby to přeci bylo něco jiného, na www.multimoto.cz jsou velice príjemné ceny. Zatím CisFis ;)
Honda CTX 700,
http://www.motorkari.cz/moto-uzivatel/?muid=40432"
Krásná minulost - Kymco Agility 50MMC, Jawa Pionýr, Sachs Madass 125...

Zdeněk Kůs
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 27 črc 2011, 18:50

To by jste nevěřili...

Příspěvek od Zdeněk Kůs » čtv 28 črc 2011, 20:08

S jednim mechanikem jsme Pana Mouchu (Kymco Agility 50 MMC) rozebrali. Zkoušeli jsme funkčnost el. obvodu, ten byl v pořádku. Kabel do startéru byl taky v pohodě. Startér byl rozpálenej jako blázen. Tak jsme ho vymontovali. Hřídel ve startéru se vůbec samovolně neotáčela. Tak jsme ho otevřeli. Měli tam být uhlíky na měděném drátku. Uhlíky se záhadným způseb s kabelama zacuchali ve startéru. S tim jsem najel cca. 20km a to stačilo na rosračkování uhlíků na minimum. Ale něco tam pořád bylo. Drátky se utáhli. Vzali jsme pérko od propisky, to jsme roztříhli na čvrtiny a každý dílek do speciálního místa na pružinky, které tlačí na hřídel s cívkou. Tak jsme to krásně opravili s pérkem, které tlačí ty kamínky. Hřídel už nebyla zacuchaná od drátků a kamínky pružili. Napojili jsme to na elektriku a ... fungovalo to! Jahůů!! Mam radost ještě ted a dlouho budu mít :) Nikdy jsem si to nastartování neužil jako dneska! :) Tak starty drží perko z propisky! A v sobotu si měním variátor a kontrastní pružinu, tak jsem zvědav. Mějte se Kymčáci a Kymčata.

Uživatelský avatar
jakattara
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 4931
Registrován: stř 02 zář 2009, 14:57
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakattara » čtv 28 črc 2011, 22:05

Suprrrrrrr. To já mám taky největší radost, když se mi povede něco si takhle opravit a udělat sám. Gratuluji pane a ať to slouží :wink:
Honda CTX 700,
http://www.motorkari.cz/moto-uzivatel/?muid=40432"
Krásná minulost - Kymco Agility 50MMC, Jawa Pionýr, Sachs Madass 125...

Gek
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 7716
Registrován: pon 21 dub 2008, 10:53
Bydliště: Moravany u Pardubic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gek » pát 29 črc 2011, 08:51

No vida. Šikovný. Tak příjemné starty.
"Festina lente.". To platí stále a na všem.
1/2 URAL RETRO 750 side.
"Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici." :)

Odpovědět