Vadné tlumiče

Podělte se o své zkušenosti s ostatními

Moderátoři: manet125, Gek

Odpovědět
Schimpy
Mladší Kecálek
Příspěvky: 405
Registrován: úte 21 úno 2017, 07:36

Vadné tlumiče

Příspěvek od Schimpy » sob 02 čer 2018, 11:08

Bando,

řeším teď na Angieně špatné a nepředvídatelné chování. Mám na 99% jasno, že jsou to přední šavle. Jakmile sednu na skútr, tak si doslova lehne o minimálně 5 cm a pokud zmáčknu přední brzdu a zatlačím na předek, už tam moc místa není na propružení. Jakmile brzdím za jízdy, předek si lehá i přes to, že brzdění není nijak intenzivní. Další příznaky se projevují u zvlněné silnice, kdy skútr nedrží stopu, ale uhne do strany. Při pomalejší jízdě mi jde špatně zatáčet, jakoby mi někdo držel lehce řídítka a já se ho snažil přetlačit. Při rychlejší jízdě to není tak strašný (nejspíš to je tím, že se náklaním a rejd není tak velkej). Při řízení jednou rukou mi kmitají řídítka tak, že v zrcátkách nevím, jestli za mnou jede osobák nebo SUV. Krk jde lehce a nikde není žádná vůle. Únik oleje z tlumičů jsem nezaznamenal.

Dotaz: je to na reklamaci nebo je úplně normální, že se to stane při více jak 8 000 km a necelým 14 měsíčním provozu? Mám nárok na reklamaci nebo je to jako s brzdami, tudíž se to vztahuje k běžnému opotřebení? Dík :(

Uživatelský avatar
buchtik
Mladší Kecálek
Příspěvky: 330
Registrován: čtv 16 črc 2015, 11:33
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadné tlumiče

Příspěvek od buchtik » sob 02 čer 2018, 12:37

Samozřejmě, že je to na reklamaci a to, zda máš nárok, ti řeknou u autorizovaného prodejce.

A to chování naznačuje, že odešla jedna strana, jeden tlumič (pružina) se chová jinak (jakoby neexistuje), proto přední kolo se chová v zatáčkách a na nerovnostech špatně, kroutí se a zřejmě ani není svislé. Celá přední náprava je nakřivo.
Na to se opravdu nedá jezdit ... je to jak po bouračce.
JardaB
Kymco New Downtown 350i ABS, Tábor
Interim si quid factum, non bene actum.
http://www.buchtik.eu;

Uživatelský avatar
Rosi45
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 4275
Registrován: ned 21 dub 2013, 11:44
Bydliště: Zlín

Re: Vadné tlumiče

Příspěvek od Rosi45 » sob 02 čer 2018, 16:50

To je o hubu! Já bych to reklamoval !
Vladimír,aby se nám to tady nepletlo.
Simson SR50 prodán,Burgman 125 -prodán,Downtown 300i -prodán, Suzuki Burgman 650 Ex. - prodán, Suzuki V Strom DL 650

Rozčilovat se,znamená - mstít se sám na sobě - pro blbost druhých.

Uživatelský avatar
HonzaH
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 6554
Registrován: sob 24 bře 2012, 22:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadné tlumiče

Příspěvek od HonzaH » úte 05 čer 2018, 07:14

Souhlasím ... rozhodně reklamovat ... mohla prasknout pružina :?
Kymco Downtown 300i ABS ... od 28.8.2014 brázdí Prachaticko
Suzuki Burgman 650 Executive ABS
Jinak já su Honza ... pro méně bystřejší .. :wink:

Odpovědět