Kymco Downtown 125i rezonácie

Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: manet125, Gek

jágo

Kymco Downtown 125i rezonácie

Příspěvek od jágo » čtv 06 srp 2015, 14:51

Ahojte , mám skuter 3ti mesiac od novoty(2015). Spozoroval som rezonácie alebo cinkotavý zvuk pri 4500 - 5500 otáčkach. Zvuk sa velmi podobá zvuku ako keď vezmete zväzok klučov priklad od bytových dverí a ponadhadzujete alebo zatrasiete sním. Bol som na serviske po 500 km - závadu neodstranili, ani po 1000 km a ani po 2000 km . V podozreni je spinačka zapalovania...ako keby sa ten zvuk šíril odtiaľ. Ak mate nietko podobný problém či skúsenosť poradte prosím .

Uživatelský avatar
Cossman
Site Admin
Příspěvky: 1173
Registrován: čtv 29 zář 2011, 20:40
Bydliště: Bolatice

Re: Kymco Downtown 125i rezonácie

Příspěvek od Cossman » čtv 06 srp 2015, 17:20

Kdysi na Agilitce 50 mi to dělal variátor, resp. ten přítlačný plech, který vytlačují válečky. Dělalo to, když už byly volné vodítka. Cinkání se ozývalo jen pokud se udržovala konstantní rychlost od cca 40 do 55 km/h. Když jsem přidal nebo ubral plyn, tak to okamžitě přestalo.
Honda Integra 750D, r.v. 2015
Kymco Yager GT 125, r.v. 2013 - plexi Givi - zkráceno o 12 cm, xenon, alarm, od 15.000 km Malossi Multivar
Kymco Agilty 50, r.v. 2008 - prodáno 8.4.2013 s najetými 26.100 km

jágo

Re: Kymco Downtown 125i rezonácie

Příspěvek od jágo » čtv 06 srp 2015, 17:25

Ne , diky za odpoved to nebude ono ... Mne to cinka aj po ubrati plynu az pokial neklesnu otacky pod 4000 alebo kym kym neprekona motor 5500 otacok.

Uživatelský avatar
Rosi45
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 4282
Registrován: ned 21 dub 2013, 11:44
Bydliště: Zlín

Re: Kymco Downtown 125i rezonácie

Příspěvek od Rosi45 » ned 09 srp 2015, 23:54

Tohle jsem na své třístovce reklamoval dvakrát. Mechanici dvakrát rozebrali celý předek,postahovali škrky co se jim nezdálo,ale cinkal jsem dál. Naučil jsem se s tím žít,protože to nemělo "žádný vliv na funkci rostlináře" :mrgreen:
Vladimír,aby se nám to tady nepletlo.
Simson SR50 prodán,Burgman 125 -prodán,Downtown 300i -prodán, Suzuki Burgman 650 Ex. - prodán, Suzuki V Strom DL 650

Rozčilovat se,znamená - mstít se sám na sobě - pro blbost druhých.

Gek
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 7716
Registrován: pon 21 dub 2008, 10:53
Bydliště: Moravany u Pardubic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kymco Downtown 125i rezonácie

Příspěvek od Gek » pon 10 srp 2015, 09:21

Naučit jezdit se s tím dá, ale štve to. Nám kdysi ve Feldě něco cinkalo a nemohl jsem na to přijít. Dlužno říci, že jsme měli Feldu na plyn a v kufru byla nádrž. Byl jsem s tím v servisu, u plynaře, ten to poslechl a řekl "to je jasné. Utržený plovák v nádrži". Tak se vypustil plyn a vyndal plovák. Nic mu nebylo. Tak zase zpět. Rozebral jsem půl auta, vyházel zadní sedadla, ale stále při brzdění a rozjezdu to cinkalo. Zavřel jsem Zdendu do kufru, aby poslouchal. Je to od nádrže. Už jsem byl na prášky a pak jsem to našel. Do konstrukce, která držela nádrž nám zapadla olovnice, kterou jsem dal do kufru, že ji dám nový provázek. A když auto stálo, byla hezky schovaná a při rozjezdu cinkala do konstrukce a to se přenášelo do auta. A od té doby mám šedivé vlasy :lol: :lol: :lol: :lol:

Píšu to proto, že tam může být někde podložka, nebo šroubek. To fakt dokáže divy.
"Festina lente.". To platí stále a na všem.
1/2 URAL RETRO 750 side.
"Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici." :)

jágo

Re: Kymco Downtown 125i rezonácie

Příspěvek od jágo » pon 10 srp 2015, 10:19

Ano , ja si tiez myslim ze to moze byt nieco podobne moznosti je niekolko, v rame moze byt neco spadnute pri zvarani priklad ... Ale mne to hodne vadi , mam dost citlivy sluch a neviem si koly tomu vychutnat jazdu prekaza mi to. Proste ziadna radost z jazdy .

Uživatelský avatar
Rosi45
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 4282
Registrován: ned 21 dub 2013, 11:44
Bydliště: Zlín

Re: Kymco Downtown 125i rezonácie

Příspěvek od Rosi45 » pon 10 srp 2015, 10:36

Hlavně napiš co to bylo, pokud na to přijdeš. Já to měl rozdělané několikrát - bez výsledku. Mě to cinkalo taky z místa spinačky , ale hlavně na přejezdech a kostkách.
Vladimír,aby se nám to tady nepletlo.
Simson SR50 prodán,Burgman 125 -prodán,Downtown 300i -prodán, Suzuki Burgman 650 Ex. - prodán, Suzuki V Strom DL 650

Rozčilovat se,znamená - mstít se sám na sobě - pro blbost druhých.

Uživatelský avatar
HonzaH
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 6557
Registrován: sob 24 bře 2012, 22:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Kymco Downtown 125i rezonácie

Příspěvek od HonzaH » úte 11 srp 2015, 06:16

Já mám teda taky dost citlivý sluch, ale na Downu jsem měl asi štěstí na "necinkavý kus" :lol: :lol: Zato v autě, když někde něco cinká, drnčí nebo rezonuje, to jsem na prášky. A Simona, žena moje první, jen suše poznamená:"To máš jen málo nahlas rádio" ?!? ... to by mě porvalo :twisted: :roll: :x :wink: :lol: :lol:
Kymco Downtown 300i ABS ... od 28.8.2014 brázdí Prachaticko
Suzuki Burgman 650 Executive ABS
Jinak já su Honza ... pro méně bystřejší .. :wink:

ok8
Už mám víc než deset
Příspěvky: 151
Registrován: úte 29 dub 2014, 17:29
Bydliště: j.Morava

Re: Kymco Downtown 125i rezonácie

Příspěvek od ok8 » stř 12 srp 2015, 13:40

Máte to ňáký cinklý - mě necinká. :mrgreen: Asi bych na různý místa instaloval minikameru a poslouchat záznam, kde to cinká nejvíc.....
Naposledy upravil(a) ok8 dne pát 21 srp 2015, 15:33, celkem upraveno 1 x.
Downtown 300

jágo

Re: Kymco Downtown 125i rezonácie

Příspěvek od jágo » stř 19 srp 2015, 08:21

Nápad to neni zlý, ale nedisponujem takým vybavenim ako je kamera. Kedže sa tá porucha skúmala a "odstraňovala" už 3x ,napísal som predajcovi žiadosť na odstúpenie kúpnej zmluvy. V princípe ide o fungel nový stroj ktorý vlastním od novoty. Už po 500 km to začalo rezonovať, drnčať a cinkať. Mimo tejto závady sa musela menit prístrojovka na ktorej nefungovali hodiny. Takže evidentne ide o nevydarený "piatkový" výrobok či kus . Myslím že ked to už riesili 3x stacilo. Ja osobne som si musel v práci vybavovať voľno a dovolenku aby som motocykel dopravil do 120km vzdialeneho servisu.Mám zato ,že som tiež spravil dosť preto aby sa závada vyriešila. Proste asi to servisne nejde vyriešiť a opraviť. Teraz čakám na vyjadrenie importéra na Rakúskej centrale. Žiadal som buď o výmenu stroja formou kus za kus, alebo vrátenie kúpnej sumy za uvedený motocykel. Ako sa páni Rakušáci rozhodnú vás samozrejme budem informovať. Ďalej sa vám všetkým ktorý ste sa snazili pomôcť srdečne :yes: poďakovať za vaše nápady a rady.

Ďiky :yes:

Uživatelský avatar
Rosi45
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 4282
Registrován: ned 21 dub 2013, 11:44
Bydliště: Zlín

Re: Kymco Downtown 125i rezonácie

Příspěvek od Rosi45 » stř 19 srp 2015, 08:51

Stejné závady jako já. Jen přístrojovku vyměnili a na cinkání na kostkách a přejezdech jsem si zvyknul. Ale to je moje rozhodnutí.
Měnili ti spinačku? Já bych to tipoval na 85 % ,že je to v ní.
Vladimír,aby se nám to tady nepletlo.
Simson SR50 prodán,Burgman 125 -prodán,Downtown 300i -prodán, Suzuki Burgman 650 Ex. - prodán, Suzuki V Strom DL 650

Rozčilovat se,znamená - mstít se sám na sobě - pro blbost druhých.

jágo

Re: Kymco Downtown 125i rezonácie

Příspěvek od jágo » stř 19 srp 2015, 10:48

Chceli meniť aj spinačku, ovšem z centrály poslali spinačku ktorá tiež cinkala, tak usúdili že to význam mať nebude aby ju menili. Buď menili dodavtela na spinačky tento rok alebo majú proste vadu v celéj séri spinačiek...to ja už neriešim. Spinačka cinká a chrasti sama o sebe to ano ,ale mne sa šíria pazvuky niekde od spodu cca od chladiča smerom hore na stred pod rajdy.

Uživatelský avatar
HonzaH
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 6557
Registrován: sob 24 bře 2012, 22:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Kymco Downtown 125i rezonácie

Příspěvek od HonzaH » čtv 20 srp 2015, 07:20

Tak držím palce, ať ti to dobře dopadne. Je nepříjemné takovéto věci řešit, nicméně ty jsi zákazník, tak se snad podle toho dealer zachová :wink: :yes: :)
Kymco Downtown 300i ABS ... od 28.8.2014 brázdí Prachaticko
Suzuki Burgman 650 Executive ABS
Jinak já su Honza ... pro méně bystřejší .. :wink:

ok8
Už mám víc než deset
Příspěvky: 151
Registrován: úte 29 dub 2014, 17:29
Bydliště: j.Morava

Re: Kymco Downtown 125i rezonácie

Příspěvek od ok8 » pát 21 srp 2015, 15:34

Musíš jezdit rychleji, abys přes hluk helmy nic neslyšel.
Downtown 300

jágo

Re: Kymco Downtown 125i rezonácie

Příspěvek od jágo » stř 09 zář 2015, 10:11

Zdar, včera som volal do Kymco Bratislava...prteto že 30 dňová lehota na vybavenie mojej reklamácie vyprši k 10.9.
Dnes by som mal obdržať minimálne info po telefóne ako sa rozhodol postupovať v danej veci Rakúsky importér.Samozrejme, že vás budem informovať o dalšiom priebehu tejto mojej nepríjemnej skúsenosti a pokazenej sezóne nehovoriac.

Odpovědět