Tak tu si můžeme ulevit, jo? ;)

Pokecejte si o čem jenom chcete

Moderátoři: manet125, Gek

Odpovědět
Gek
Spisovatel příspěvkový
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak tu si můžeme ulevit, jo? ;)

Příspěvek od Gek » úte 28 kvě 2019, 07:31

No toto. Popsali to jako by jsi byl pirát motorkářský, co letěl z kopce jak bez rozumu, určitě mimo předepsanou rychlost a neuměl jezdit a ještě k tomu jsi padl nejprve na silnic a pak na pravou stranu vozovky. To jsou věci. No a ještě tohle " Nepřizpůsobení předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace " To je definice jako hrom.
To co psal Honza, to neustojíš, ale rozhodně bych napsal do toho listu Žďárský deník jak to bylo doopravdy.
A navíc dali na úvodní fotku motocykl tovární značky Yamaha.
"Festina lente.". To platí stále a na všem.
1/2 URAL RETRO 750 side.
"Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici." :)

Gandalf
Superkecal

Příspěvek od Gandalf » úte 28 kvě 2019, 08:13

Pro dopravaka na miste je to bohuzel nejpohodlnejsi. Zkratka cesta nejmensiho odporu, jak jsem psal. Jeden vinik, zadne rozbory, posudky nebo vina na strane obce, ci silnicaru (ted si nejsem jisty, zda za odklizeni necistot na uzemi obce nese odpovednost obec sama a mimo ni pak prislusny spravce silnice). Novinari jsou obcas hovada, proste maji svuj clanek a ostatni je nezajima. Ale treba by stalo za to redakci situaci nehody popsat a redaktor by se toho mohl chytit. Tezko rict...

Co pise Gek je holt citace zakona, ktera se v takovych pripadech pouziva.
Naposledy upravil(a) Gandalf dne úte 28 kvě 2019, 08:17, celkem upraveno 3 x.
Honda CTX 700D Obrázek Honda Forza 125 Obrázek
(Piaggio X10 350 2013-16, Kymco Downtown 125 2012-13, Jawa Babetta 210 1988-2000)

Rosi45
Superkecal

Příspěvek od Rosi45 » úte 28 kvě 2019, 08:14

Ano. Přesně tak se manipuluje s veřejným míněním. Motorkáři jsou lumpové a ještě neumí jezdit. Už jen malé množství lidí používá vlastní rozum a tohle jim baští. Dobře mu tak. Určitě jel jako blázen! Ještě, že tam nejsou názory čtenářů. To bychom se teprve něco dočetli!
Mávni nad tím rukou. Důležitější je vyzdravění!!! Na ostatní se vys... Máš spoustu kamarádů, kteří tě znají a ví a drží vám pěsti. A to je dnes nejdůležitější.
Vladimír,aby se nám to tady nepletlo.
Simson SR50 prodán,Burgman 125 -prodán,Downtown 300i -prodán, Suzuki Burgman 650 Ex. -zlobivec

Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.

Gek
Spisovatel příspěvkový
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gek » úte 28 kvě 2019, 10:13

Je to citace zákona, ale na prd. To bych mohl za každou zatáčkou předpokládat buldozer a stavební úpravy. Vím, že máš Čaroději bílý praudu, tohle jsou jen takové moje výkřiky do tmy. :?

Rossi, já bych to tam rozhodně napsal. Myslím do redakce. Aby to uveřejnili. Sice my víme jaký Jouzík je a že umí jezdit, že zná technický stav a možnosti svého továrního stroje, ale pro spoustu klidí jsme magoři a bezmozci. A dobře píšeš, že tam není diskuse. To bychom teprve byli okoti.
Je to můj názor a já bych tam napsal.
1/2 URAL RETRO 750 side.

Gandalf
Superkecal

Příspěvek od Gandalf » úte 28 kvě 2019, 12:05

Nemám patent na pravdu (ani nikdo jiný), jen maličko znám procesy... jak přímočaře uvažuje nehoďák na místě DN, jak poté na základě protokolu z DN vytvoří mluvčí tiskovou zprávu a tu pak přejmou média. Sám to taky považuji za selhání a ostudu obou institucí, ale podobných případů jsou kvanta a policie i novináři různých médií mají odlišné priority.
V tomto případě záleží, zda by se při vydání opravné nebo doplňující informace redaktor a šéfredaktor cítili jako "investigativní žurnalisté" nebo byli pouze za idioty a dostali by ještě přes prsty od starosty, kterému přidali problém. Ono holt už dávno neplatí, že žurnalisté jsou hlídacími psy demokracie. Dnes jsou přesvědčeni o svém vznešeném poslání vychovávat "běžnou populaci" a definovat dobro a zlo :roll:
Honda CTX 700D Obrázek Honda Forza 125 Obrázek
(Piaggio X10 350 2013-16, Kymco Downtown 125 2012-13, Jawa Babetta 210 1988-2000)

jouza74
Expert

Příspěvek od jouza74 » úte 28 kvě 2019, 14:00

Přátelé já se nad to povznesu až do té chvíle, než mi přijde zpráva o nehodě od policie. Právě jsem se sanitkou přemístil do Č.B. a od jejího řidiče jsem se dozvěděl, že mi hrozí pokuta a zákaz řízení až na 1rok. Kvůli tomu, že při nehodě došlo ke zranění člověka s následnou pracovní neschopností. To, že sebe sama nikoho nezajímá. Vzhledem k tomu, že k nehodě došlo v obci, může mě prý obec obvinit z veřejného ohrožení.
A jestli k něčemu z tohohle dojde, tak na nějaké povznášení se.u. A budu hodně nepříjemný Jouza.
Kymco Vitality 2T r.v. 2007 už nemám, nahradila ho "Karkulka" Honda SH 125i r.v. 2013 a na delší štreky Moto Guzzi Breva 750 r.v. 2004

Gek
Spisovatel příspěvkový
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gek » úte 28 kvě 2019, 14:28

Tak to je pozitivní zpráva. Myslím ta, že tě převezli. Hezky se uzdravuj a srůstej, nezlob sestřičky a všechno co ti dají sněz.

Tady se o přestupcích povídá. § 125c / 1h. Pokuta nějaká bude, ale body ti nechají.

Definice přestupku "Zavinění nehody s ublížením na zdraví", včetně sankcí a počtu bodů pro bodové hodnocení, je uvedena v následující tabulce:

Přestupek (zkrácené znění) Zavinění nehody s ublížením na zdraví
Přestupek způsobí dopravní nehodu, při které je jinému ublíženo na zdraví
Počet bodů v bodovém systému 0

Jinde se říká, že
V souvislosti s dopravní nehodou se přestupku dopustí ten, kdo

způsobí dopravní nehodu, při které je jinému ublíženo na zdraví – v tomto případě musí jít o zranění, které nedosahuje intenzity vyžadované trestním zákonem. Opět platí, že řidiči není přičítáno zranění, které způsobil při dopravní nehodě sám sobě. Proto pokud je jediným zraněným při dopravní nehodě a nedošlo k poškození jiného vozidla se škodou nad 100.000,- Kč, nepůjde o tento přestupek.
1/2 URAL RETRO 750 side.

Rosi45
Superkecal

Příspěvek od Rosi45 » úte 28 kvě 2019, 15:35

Danica byla po havárce Šárky také zraněná,ale Šárka žádný trest nedostala. Jak se vrátím z města,mrknu na to,jak to bylo definováno.
Simson SR50 prodán,Burgman 125 -prodán,Downtown 300i -prodán, Suzuki Burgman 650 Ex. -zlobivec

Rosi45
Superkecal

Příspěvek od Rosi45 » úte 28 kvě 2019, 18:09

Pokud je spolujezdec v příbuzenském vztahu s vinníkem nehody a dotyčný nepodá žádost na řidiče,řeší vše pojišťovna ze zákonného pojištění. Pojišťovna plnila náhrady nákladů vynaložených zdravotní pojišťovnou v plné výši. Nebudeš nic nikomu platit, i kdybys zranil někoho jiného.To samé se týká poškození majetku obce.Pokud by po tobě někdo něco vymáhal,nic neplať a obrať se na svého pojistitele.
Pokutu samozřejmě dostaneš. Nebude to nic likvidačního a jak s ní naložíš,jestli půjdeš do sporu,záleží jen na tobě.

buchtik
Mladší Kecálek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od buchtik » stř 29 kvě 2019, 08:32

Pravidlo číslo 1 ... na místě Policii ČR nevypovídat vůbec. Před sepsáním protokolu na PČR se poradit buď s právníkem, se mnou nebo na http://road-fens.cz/page/3/.

Záleží na každém slovíčku, Policie si nic sama nevymýšlí. Potřebuje výpověď svědka, posudek znalce, atd. .... neporadí vám ... jen to navlíknou na paragrafy. Neznaje přesnou situaci, bude záležet na tom, v jakém stavu komunikace byla, zda se štěrk vyskytoval zjevně po celé trase nebo to bylo lokální ojedinělé místo. Bude záležet na tom zda trasu znáte, nebo jste tam je poprve. A hodně dalších drobností. Jediné vaše špatně zvolené slovo nebo formulace, které pro laika sice popisuje objektivně danou situaci, ale zcela mění právní náhled na věc. Policie vás jen nachytá na vaši nešikovnou výpověď. Pečlivě zvažte co vypustíte z huby ... zda neřeknete nic nebo jen ty věci, které svědčí jednoznačně ve váš prospěch

Skočil vám někdo z řady zaparkovaných aut pod jedoucí auto ? Řeknete "náhle a nepředvídatelně se objevil v jízdní dráze a přes veškerou moji snahu ..." nebo "neviděl jsem dobře do mezer mezi zaparkovaná vozidla, vím že tam lidé občas přebíhají, nestačil jsem reagovat" Objektivně pro laika je to naprosto stejná situace, stejná nehoda, ale právník to vidí zcela jinak.

U zranění jiných osob je zásadní bod, jak soudní znalec posoudí míru poškození zdraví.

Bohužel zákon je postaven tak, že řidič má předvídat skoro vše co by měl nebo mohl předvídat. Nemá (nemůže) předvídat věci vzniklé náhle a nepředvídatelné (závady v údržbě komunikace, chodce na dálnici, ojedinělou díru v asfaltu, ... ). Jet tak rychle - jak daleko vidí ...

===
To co píšou v novinách, nemá žádnou váhu .... je to jen vata pro čtenáře ... ALE !!! Všimli jste si formulace zdeúřední ? ... nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem motocyklu a předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace
JardaB
(Stadion 11, Babetta 210, Kymco Downtown 125i ABS) - Kymco New Downtown 350i ABS - Givi V56N MAXIA 4
Tábor
http://www.buchtik.eu; buchtik@post.cz

jouza74
Expert

Příspěvek od jouza74 » stř 29 kvě 2019, 15:11

Tak teď jsem 1/2 hodiny policistce ze Žďáru nad Sázavou popisoval nehodu z mého pohledu. Škoda, že to buchtik nenapsal dřív. Tak jsem mu to tak nějak sepsal, co jsem řekl.
Kymco Vitality 2T r.v. 2007 už nemám, nahradila ho "Karkulka" Honda SH 125i r.v. 2013 a na delší štreky Moto Guzzi Breva 750 r.v. 2004

buchtik
Mladší Kecálek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od buchtik » stř 29 kvě 2019, 17:48

Nedělám si patent na rozum, ale je třeba úvodní výpověď udělat tak, aby jsi na konci správního řízení nezjistil, že všechno se odehrálo vlastně nějak jinak.

Pokud cítíš, že něco bylo řečeno špatně nebo chybí (viz body v SZ) požádej milou paní o doplnění výpovědi. To sepsání výpovědi vždy probíhá naprosto v klidu a s úsměvem. Ten zápis si potom v klidu u stolu někdo přečte (počká na soudního znalce stran poškození zdraví) a něco z toho odvodí ... a to je často překvapení.

Zkus požádat nějakého kolegu o dodatečnou fotodokumentaci trasy na příjezdu a místa činu pokud to považuješ za vhodné.

Mimo zdraví jde o body, pokuty a bodovou pověst u dalšího možného setkání se správním řízením nebo soudem. Jako motoristi jsme tam jednou nohou skoro pořád. I nezaviněná událost může v dalším řízení vzít překvapivé obrátky, které se odvíjejí jen od toho co bylo na papíře napsáno a ne od toho co se stalo a co si myslíme. Proto si platím u D.A.S. pojištění právní pomoci řidiče. Je to na mé působení v autě i na skútru
Naposledy upravil(a) buchtik dne stř 29 kvě 2019, 18:10, celkem upraveno 1 x.
JardaB
(Stadion 11, Babetta 210, Kymco Downtown 125i ABS) - Kymco New Downtown 350i ABS - Givi V56N MAXIA 4
Tábor

buchtik
Mladší Kecálek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od buchtik » stř 29 kvě 2019, 18:04

Dotaz do fóra .... kolik jste kdo vyhráli správních řízení ? Já jen dvě - zastavení na stopce a údajné stání v místě zákazu zastavení (čelo slepé ulice, kde je po obou stranách vyznačen zákaz ... jen v tom čele ne :-) )
JardaB
Tábor

jouza74
Expert

Příspěvek od jouza74 » stř 29 kvě 2019, 19:03

Děkuji za tvůj čas a vůli poradit a pomoci. K bodu 1 - manželka vůbec do pracovní neschopnosti nepřišla.
Po té cestě jsem nikdy nejel a je celkem blbý, že všechny silnice nižších tříd na Žďársku jsou plné různých silničářských prasečin. To mi asi nepomůže ...

Gek
Spisovatel příspěvkový
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gek » stř 29 kvě 2019, 19:15

Ale můžeš to zkusit. Chce to ale někde se přeptat.
1/2 URAL RETRO 750 side.

Odpovědět