Kymco Agility z 50 na 80 ccm

Upravovali jste své Kymco? Pošlete popis nebo obrázek. Chcete upravovat? Ptejte se tady.

Moderátoři: manet125, Gek

Uživatelský avatar
MrMith
Už mám víc než deset
Příspěvky: 26
Registrován: sob 16 črc 2011, 16:05
Bydliště: Praha - Černošice

Příspěvek od MrMith » čtv 21 črc 2011, 11:26

Hehe tak mi dnes přišlo nové CDI a nový Filtr který jsem za těch 7200Km které jsem najel ještě neměnil. Jen škoda že v Praze prší, si budu muset počkat než přestane :? :?
Každopádně jsem zvědavej na Maximální rychlost :-)

Uživatelský avatar
jakattara
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 4931
Registrován: stř 02 zář 2009, 14:57
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakattara » čtv 21 črc 2011, 11:39

Já ho tam mám od té doby co jsem začal na Nimbusu jezdit a mě to zvedlo maximálku o 15km. Jen průběh motoru jsem doladil až Multivarem. Momentálně po rovince dám 75km/h , s kopce až 90, obojí dle GPS, ale to si moc nedopřávám, protože 50ccm, je stále 50ccm.

:arrow: já si včera objednal ten sam filtr (teď ho tam zrovna mám a po ujetí 3tis je jak nový - jen častěji vypouštím ten sajrajt s té hadičky pod víkem filtru), nový kryt ventilátoru, DrPulley válečky, new řemen a ještě pár dalších věcí ....

Jen škoda že jsi nenapsal o tom CDI dřívetady by jsi ho nejspíše sehnal tak 8x levněji. Je to ověřené a funguje. Velice levný e-shop s china díly, ale za mne zatím sama chvála.
Honda CTX 700,
http://www.motorkari.cz/moto-uzivatel/?muid=40432"
Krásná minulost - Kymco Agility 50MMC, Jawa Pionýr, Sachs Madass 125...

Uživatelský avatar
MrMith
Už mám víc než deset
Příspěvky: 26
Registrován: sob 16 črc 2011, 16:05
Bydliště: Praha - Černošice

Příspěvek od MrMith » pát 22 črc 2011, 23:34

Tak po výměně CDI, a filtru jede skůtr dobře :-) ale dnes jsem rozmontoval variátor a odstranil problém s rozjezdy který jsem popisoval v Technické sekci.


byli toho na vině válečky jak jsem tušil které měli už vydřené plošky, jejich kraje jsem zapiloval a zahladil šmirglem na všech 6ti válečcích, + jsem celý vyriátor očistil a omaštěnými prsty od WD40 jsem vložil válečky na svá místa :D, teď se skůtr rozjíždí ještě lépe než když byl nový. Pokles otáček ve střední rychlosti mírně přetrval, ale to se doufám spravý až se mi povede dostat ke kontrastní pružině :-) Každopádně plánuji koupi Malossi Variátoru (teď mám originální s vyměněným válečkem bez restrikce)

Uživatelský avatar
jakattara
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 4931
Registrován: stř 02 zář 2009, 14:57
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakattara » sob 23 črc 2011, 03:16

Já bych ještě dříve, než ten Multivar prubl válečky Dr.Pulley - http://e-shop.adventure-biker.cz/index. ... 6x13-6-5gr - jen nevím jakou gramáž pro tvé stávající nastavení. Originální od Kymca jsem měl o hmotnosti 7.5g, s Multivarem přišly 6g teď mám ve varci 7,5g a po zvážení jsem uvažoval nad 7g.
Já si je objednal a dočetl jsem se, že vesměs jsou určeny pro originál variátory - to znamená, že i na stávající varec by jsi měl mít ještě lepší průběh, ještě větší rychlost a ještě menší :lol: spotřebu.
Naposledy upravil(a) jakattara dne sob 28 dub 2018, 10:01, celkem upraveno 1 x.
Honda CTX 700,
http://www.motorkari.cz/moto-uzivatel/?muid=40432"
Krásná minulost - Kymco Agility 50MMC, Jawa Pionýr, Sachs Madass 125...

Uživatelský avatar
MrMith
Už mám víc než deset
Příspěvky: 26
Registrován: sob 16 črc 2011, 16:05
Bydliště: Praha - Černošice

Příspěvek od MrMith » sob 23 črc 2011, 12:34

Vypadají moc dobře, nechám si je v záložce, ale když nad tím tak přemýšlím tak jsem tím obroušením dokulata nějakou tu váhu sundal, dnes je pěkně tak to mohu rozebrat a zvážit ( takovéto montování mě moc baví ). Kdyby válečky měli teď čistě hypoteticky 7g tak mi to příde už málo natož 6.5g. V tomto článku je napsáno jak se poznají příliš lehké válečky: rychlý start a maximální rychlost ve vysokých otáčkách a přesně takhle si teď na skůtru připadám, Chtěl bych sehnat někoho kdo má tyhle úpravy zasebou a má nějaké válečky na pujčení / odskoušení :D ( v Praze) :D

Každopádně děkuji Jáchy že jsi člověk který pomáhá jiným, potkávám tvoje příspěvky na nejrůznějších fórech se skůtry a v různých diskuzích ;-)

Osobně si trošku nadávám že jsem se o ladění svého Kymca začel zajímat až po 7000tisících :-// :-)

Uživatelský avatar
jakattara
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 4931
Registrován: stř 02 zář 2009, 14:57
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakattara » sob 23 črc 2011, 15:17

Já to beru tak, že když si někdo koupí třeba zrovna Agilitku, může sáhnout po mých zkušenostech a nemusí zdolávat tu dlouhou cestu jako jiní :wink: . Není pravidlem, že to pokaždé bude fungovat stejně, ale proto se snažím vždy všechno popsat dopodrobna tak, aby bylo jasné i mé nastavení. I já byl rád, za každou užitečnou radu, kterou jsem dostal, či se někde dozvěděl. A co se týče tvého tunění v 7tis. - ber to tak, že jsi se klidně do toho mohl pustit až v 17tis. :wink: . A taky jsem hromady rad dostal na skutrforu, či skutrtuningu. Ale nejvíce doma se cítím tady. :roll: . A na rady SF ... Ona se možná vyplatí koupit testovací sada válečků a pak už jen kupovat ty, které se ti osvědčí nejvíce. A ještě když tě baví si s tím hrát, tak to pak je jedná baseň, viď ?
Honda CTX 700,
http://www.motorkari.cz/moto-uzivatel/?muid=40432"
Krásná minulost - Kymco Agility 50MMC, Jawa Pionýr, Sachs Madass 125...

Uživatelský avatar
GoodGod
Už mám víc než deset
Příspěvky: 94
Registrován: úte 29 bře 2011, 13:17
Bydliště: Dětmarovice

Příspěvek od GoodGod » pát 04 kvě 2012, 17:02

Nadešel čas,kdy se chystám trošku poladit výkon Agilitky a jak tak koukám a čtu,tak kupovat celý Multivar za nemalý peníz mě moc nepřesvědčilo. Takže zkusím vyměnit jen válečky od Dr.Pulleye. Co myslíte???

http://www.scootershop.cz/3687-valecky- ... 3-7gr.html

Apropo Agilitka mi v určitých otáčkach jakoby zařinčí...netušíte co by to mohlo být???
Kymco Agility MMC 50, Aprilia Atlantic 500

Uživatelský avatar
jakattara
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 4931
Registrován: stř 02 zář 2009, 14:57
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakattara » pát 04 kvě 2012, 17:31

Mi to v určitých otáčkách drnčí už 17tis.km ;) .
Dr.Pulley dopručuji 6-ti gramové. Doporučení bylo pravě i na netu. Já dal 6.5 a příště určitě 6g. Jinak koukni na válečky na www.multimoto.cz - má tam čínské. Za pár korunek a já bych se toho nebál ;) .
Honda CTX 700,
http://www.motorkari.cz/moto-uzivatel/?muid=40432"
Krásná minulost - Kymco Agility 50MMC, Jawa Pionýr, Sachs Madass 125...

Uživatelský avatar
GoodGod
Už mám víc než deset
Příspěvky: 94
Registrován: úte 29 bře 2011, 13:17
Bydliště: Dětmarovice

Příspěvek od GoodGod » pát 04 kvě 2012, 18:08

Takže se nemám stresovat z toho zvuku,jo?:-) A kolik máš už vlastně nalitáno na Nimbusu???

Nu dobrá..takže i když tam mám origo varec tak tam mám dát 6g.Nepujde to moc do otáček a nesniží se maximálka?Mám trošku obavy z takových alchimických hokusů pokusů :-)
Kymco Agility MMC 50, Aprilia Atlantic 500

Uživatelský avatar
jakattara
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 4931
Registrován: stř 02 zář 2009, 14:57
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakattara » pát 04 kvě 2012, 19:11

Nimbus má nalitáno 16 800. Já bych se těch dr.Pulley nebál ;) .
Honda CTX 700,
http://www.motorkari.cz/moto-uzivatel/?muid=40432"
Krásná minulost - Kymco Agility 50MMC, Jawa Pionýr, Sachs Madass 125...

Uživatelský avatar
GoodGod
Už mám víc než deset
Příspěvky: 94
Registrován: úte 29 bře 2011, 13:17
Bydliště: Dětmarovice

Příspěvek od GoodGod » pát 11 kvě 2012, 19:18

Tak dnes jsem objednal teda ty válečky. Teď se poprat s výměnou a jsem zvědavý jak to pomůže svižnější jízdě...
Kymco Agility MMC 50, Aprilia Atlantic 500

mirjamec
Už mám víc než deset
Příspěvky: 12
Registrován: pát 27 dub 2018, 13:52

Re: Kymco Agility z 50 na 80 ccm

Příspěvek od mirjamec » pát 27 dub 2018, 13:55

Caute mam tiez kymca 50 4t
Niekde som tu citak ze pri vyseni vykonu sa neodporuca jazdit stale na plne pecky tak sa chcem spytat co vsetko treba pomenit aby som mohol vklude jazdit 80 km/h a necakal destrukciu motora ??:)

Uživatelský avatar
jakattara
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 4931
Registrován: stř 02 zář 2009, 14:57
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kymco Agility z 50 na 80 ccm

Příspěvek od jakattara » pát 27 dub 2018, 15:22

Mám obavy, že 50ccm Ti nikdy nemůže dát 80km/h.kdykoliv v klidu ani po natunění na 80ccm... Toto už je spíše o skútru s vyšším obsahem. :roll:

Ale začni otevřeným CDI ;)
Honda CTX 700,
http://www.motorkari.cz/moto-uzivatel/?muid=40432"
Krásná minulost - Kymco Agility 50MMC, Jawa Pionýr, Sachs Madass 125...

mirjamec
Už mám víc než deset
Příspěvky: 12
Registrován: pát 27 dub 2018, 13:52

Re: Kymco Agility z 50 na 80 ccm

Příspěvek od mirjamec » pát 27 dub 2018, 16:12

Po rovine da 60 bez problemu zeby to bol as taky skok na 80 :D

mirjamec
Už mám víc než deset
Příspěvky: 12
Registrován: pát 27 dub 2018, 13:52

Re: Kymco Agility z 50 na 80 ccm

Příspěvek od mirjamec » pát 27 dub 2018, 16:13

Tak potom aky vyznam maju tuningy otvorenie variatora a vymena valca ked ani potom neda 80 :)

Odpovědět