Vibrující řídítka

Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: manet125, Gek

Uživatelský avatar
HonzaH
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 6554
Registrován: sob 24 bře 2012, 22:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrující řídítka

Příspěvek od HonzaH » pát 22 kvě 2015, 07:14

Ahoj, na 99,9% to bude ta guma. Nech si ale zkontrolovat i vyzuté přední kolo, jestli někdo nevletěl na podhuštěné gumě do jámy. Jak ti sundají starou gumu, tak si nech samotný ráfek bez přední gumy zkontrolovat alespoň roztočením a pohledem. Pokud bude "kopat", uvidíš to i pouhým okem. Pak je na zvážení, jestli to půjde vyvážit nebo by bylo třeba rovnat ráfek (i to firmy v oboru umí), záleží na případném poškození. Pokud se ale vibrace objeví i po výměně a kontrole, tak jak psal Rosi, zkusit těžší závažíčka do konců řidítek a v nejhorším, kdyby ani to nepomohlo, tak odkrytovat a zkontrolovat sváry kolem krku řízení, že nejsou popraskané (pozor na mikrotrhlinky! .. kontrolovat důsledně!!). Jsem ale přesvědčen, že nová guma a kontrola ráfku vše vyřeší, hodně zdaru :wink: :)
Kymco Downtown 300i ABS ... od 28.8.2014 brázdí Prachaticko
Suzuki Burgman 650 Executive ABS
Jinak já su Honza ... pro méně bystřejší .. :wink:

Uživatelský avatar
Cossman
Site Admin
Příspěvky: 1169
Registrován: čtv 29 zář 2011, 20:40
Bydliště: Bolatice

Re: Vibrující řídítka

Příspěvek od Cossman » pát 22 kvě 2015, 21:10

Stačí jedna blbě trefená díra a je to - bohužel mám vlastní zkušenost. :roll: U mě ale byla příčina vibrací řídítek nakopnutý zadní disk. Srovnat to bohužel nešlo, ale pomohlo vyvážení. Jestli zadní disk hází se dá zjistit i na stojanu - lehce přidáš plyn a uvidíš při otáčení kola. :wink: Však to kluci u mě viděli v H. Jelení. Přední kolo si musíš roztočit rukou, ale pokud to bude házet jen trochu, tak si toho nemusíš všimnout.
Honda Integra 750D, r.v. 2015
Kymco Yager GT 125, r.v. 2013 - plexi Givi - zkráceno o 12 cm, xenon, alarm, od 15.000 km Malossi Multivar
Kymco Agilty 50, r.v. 2008 - prodáno 8.4.2013 s najetými 26.100 km

Petr S
Už mám víc než deset
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 21 kvě 2015, 19:25
Bydliště: Přerov

Re: Vibrující řídítka

Příspěvek od Petr S » pát 22 kvě 2015, 21:11

Zdarec,tak dnes jsem sundal ten kufr a muzu rict ze ty vibrace se o neco zklidnily,tak si myslim ze ten kufr ma urcite take nejaky vliv,ale hlavni pricina bude snad v te pneu,ale to zjistim az pristi tyden az mi dorazi a prezuji a take si myslim ze to vyvazeni u 50 nebude košer....ale myslim si ze vzhledem k tomu ze konstrukcni rychlost je 45km podle vyrobce,tak to vyvazeni nebude treba,ale myslim si ze pokud tam mam namontovany jiny variator s kterym uz tento skutr jezdi 60-70km,tak by to mohlo byt i duvodem k tem vybracim riditek a to vyvazeni asi radeji udelam !!,ale dnes jsem zjistil ze to dela prevazne kdyz najedu na nejakou nerovnost na silnici,tak se to rozhodi....hodne to dela kdyz pustim jedno riditko a drzim se jen jednou rukou tak se to dostane do vybraci a kdyz hned chytnu riditka obema rukama tak to hned sklidnim.

Petr S
Už mám víc než deset
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 21 kvě 2015, 19:25
Bydliště: Přerov

Re: Vibrující řídítka

Příspěvek od Petr S » ned 24 kvě 2015, 20:56

Zdarec...dnes jsem potkal na rybach znameho a tak pri reči doslo i na skutra...no rikal ze mu ty vibrace v riditkach take delali,no a tak vymenil tlumicovy olej popripade doplnil a vibrace prestali,tak uvidim...vse vyzkousim postupne at vim co to vlastne bylo :P .

Petr S
Už mám víc než deset
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 21 kvě 2015, 19:25
Bydliště: Přerov

Re: Vibrující řídítka

Příspěvek od Petr S » pát 29 kvě 2015, 22:01

zdarec,tak dnes vymenena predni pneu a zlepseni je urcite znat,ale jeste to neni ono.... v servisu zjistena vule v ulozeni krčku na loziskach,tak v pondeli jedu do servisu kde se na to podivaji a opravi co bude potreba a taky vymeni ten tlumicovy olej...jo a jeste jak menily tu predni pneu,tak se na ni podivaly a zjistily pohmatem ze byla pekne hrbata !!...znacka te stare pneu byla nejaka Made in CHINA,tak asi proto.Vpondeli dam dalsi hlaseni jak to dopadlo.Zatim ahoj vsichni.

Uživatelský avatar
jouza74
Superkecal
Příspěvky: 3031
Registrován: úte 20 pro 2011, 08:22
Bydliště: České Budějovice

Re: Vibrující řídítka

Příspěvek od jouza74 » pát 29 kvě 2015, 23:21

Všechno to spěje k logickému závěru. Poskákaná ojetá přední guma rozvibruje něco na dlouhém vyložení např. topcase, ten vibrace zesílí. Pokaždý když dám na cokoliv novou gumu, připadám si jako znovuzrozený.

Doufám, že se celou dobu bavíme jen o nepříjemných vibracích (chvění řidítek) a nikoliv o smrtelně nebezpečném kmitání (levá, pravá nakonec až od dorazu k dorazu). Pak považujte moje příspěvky za bezpředmětné ...
Kymco Vitality 2T r.v. 2007 už nemám, nahradila ho "Karkulka" Honda SH 125i r.v. 2013
na delší štreky Moto Guzzi Breva 750 r.v. 2004
a na ty nejdelší Triumph Trophy 1200 SE r.v. 2013

Petr S
Už mám víc než deset
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 21 kvě 2015, 19:25
Bydliště: Přerov

Re: Vibrující řídítka

Příspěvek od Petr S » úte 02 čer 2015, 09:56

ahoj....tak pneu vymenena,ale to uz jsem psal vyse.....a dale dotahnuta vule v krčku (byla tam jen mirna vulicka...aspon co rikal v servisu) a byl dolít tlumicovy olej a jeste rikal ze jsem mel az moc natlakovanou predni pneu,tak tam dal 1,8 tlak....servis man rikal ze to zkousel projet,ale nezdá se mu ze by ty vibrace byly nejak znat !!....ja jsem po projeti pozoroval samozrejme zmirneni vibraci,ale nejake tam porad jeste jsou,ale to prej u skutru bohuzel byva,protoze ten ram je delanej trosku jinak nez poradne moto :)),ale to uz tu taky nekdo psal,tak zatim budu jezdit tak jak to je...a uvidi se.

Uživatelský avatar
HonzaH
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 6554
Registrován: sob 24 bře 2012, 22:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrující řídítka

Příspěvek od HonzaH » čtv 04 čer 2015, 06:43

Příležitostně, když budeš mít chuť nebo budeš muset odplastovávat, si vzpoměň a zkontroluj sváry rámu v oblasti krku řízení, hlavně mikrotrhlinky ... pro jistotu :wink: :)
Kymco Downtown 300i ABS ... od 28.8.2014 brázdí Prachaticko
Suzuki Burgman 650 Executive ABS
Jinak já su Honza ... pro méně bystřejší .. :wink:

Petr S
Už mám víc než deset
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 21 kvě 2015, 19:25
Bydliště: Přerov

Re: Vibrující řídítka

Příspěvek od Petr S » čtv 04 čer 2015, 12:01

Jo urcite to zkontroluji jak na to prijde,dik.

Uživatelský avatar
HonzaH
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 6554
Registrován: sob 24 bře 2012, 22:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrující řídítka

Příspěvek od HonzaH » pát 05 čer 2015, 06:27

Ještě mě napadlo zkontrolovat i zadní ráfek, někdy se vibrace můžou přenášet i od nakopnutého zadního ráfku, aniž bys to výrazně cítil po zadelí ... :wink: :) :roll:
Kymco Downtown 300i ABS ... od 28.8.2014 brázdí Prachaticko
Suzuki Burgman 650 Executive ABS
Jinak já su Honza ... pro méně bystřejší .. :wink:

Gti14
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: ned 27 srp 2017, 19:00

Re: Vibrující řídítka

Příspěvek od Gti14 » sob 09 zář 2017, 05:23

Mám asi podobný problém jako je tu popsaný.Včera jsem to byl projet mimo město a při rychlosti nad 60 riditka zacnou take vibrovat,ale připadá mi,ze jdou vibrace také do podlahy jako od motoru.Nad 80 se to klepe celé.Tak jsem ještě zkusil i zadní kolo a na stojanku a take se to pri přidání plynu cele rozvibruje(hazi to na výšku až se klepe celá motorka).Na zadni rafek jsem koukal a zda se byt ok.Gumy tam jsou original Kenda a vypadaji dobře.Stacilo byjen vyvážení nebo je problem jeste nekde jinde?No pokud to bude na servis, potřeboval bych nějaký dobrý doporučit, jestli nevite - okolí MO,LN,CV.Nejbližší Kymco jsem našel jen v Ústí.Dík

Gek
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 7713
Registrován: pon 21 dub 2008, 10:53
Bydliště: Moravany u Pardubic
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrující řídítka

Příspěvek od Gek » sob 09 zář 2017, 07:44

Vyvážením bych rozhodně začal. Pak se uvidí.
"Festina lente.". To platí stále a na všem.
1/2 URAL RETRO 750 side.
"Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici." :)

Gti14
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: ned 27 srp 2017, 19:00

Re: Vibrující řídítka

Příspěvek od Gti14 » ned 10 zář 2017, 17:20

Tak kolo jsem vymontoval nechám ho převážit ,ale chtěl bych vědět jestli může být na hřídeli nějaká vůle.Když ji na konci chytim a zahybu s ni vertikalne, tak je tam úplně minimální vůle.Může tam vůbec být?Ještě jsem se chtěl zeptat jestli se dají přenastavit tlumiče jelikož se mi zdá že je oskakana pneumatika a jestli je předepsaný utahovací moment na tu centrální matici co drží kolo.

Gek
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 7713
Registrován: pon 21 dub 2008, 10:53
Bydliště: Moravany u Pardubic
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrující řídítka

Příspěvek od Gek » ned 10 zář 2017, 19:32

Ne
Asi ano, nevím.
Ano.

Vůle by tam být neměla.
Nevím.
Určitě budou všechny utahovací momenty v manuálu.
"Festina lente.". To platí stále a na všem.
1/2 URAL RETRO 750 side.
"Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici." :)

Gti14
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: ned 27 srp 2017, 19:00

Re: Vibrující řídítka

Příspěvek od Gti14 » pát 15 zář 2017, 21:35

Tak kola prezuty a znovu vyváženy a je klid vše šlape jak má.

Odpovědět