Agility 50 4T - recirkulácia spalín?

Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: manet125, Gek

Odpovědět
romo11
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: úte 12 črc 2016, 11:45

Agility 50 4T - recirkulácia spalín?

Příspěvek od romo11 » stř 13 črc 2016, 10:21

Zdravím páni, pred pár dňami som sa stal majiteľom Kymco agility 50 4T. Snažím sa ho dať trochu do poriadku a pri podrobnejšom skúmaní som našiel pred motorom niečo ako recirkulácia spalín. Je to podľa servisného manuálu nejaký filtrík a je to napojené na hlavu válca a na podtlak. Dá sa táto sranda vyhodiť a zaslepiť? Robil to už niekto? K takýmto veciam na spôsob EGR nejak nezdielam sympatie :roll:

Uživatelský avatar
mulah
Superkecal
Příspěvky: 3380
Registrován: ned 13 kvě 2012, 13:27
Bydliště: CHodov u KV

Re: Agility 50 4T - recirkulácia spalín?

Příspěvek od mulah » stř 13 črc 2016, 16:02

Jo, já hod kdysi měl, odpojil a vyhodil.
Pepa, áš technický guru mi tehdá poradil totok:

Tenká hadička, kterou máš rozdvojenou i pro podlakový ventil pod nádrží se musí z části zachovat. A sice pouze ta větev pod nádrž. Jinak by ti netekl benzín do karburátoru. Větev vedoucí k ventilu sekundárního vzduch bez náhrady zrušit. Odpojením tenké hadičky jsi vyřadil z činnosti ventil, který pouští sek. vz. do hlavy. Takže jestli chceš s sebou dále celý systém pouze vozit, máš hotovo. Jestli ne, odpoj tu tlustou hadici v místě kde vstupuje do hlavy a otvor zaslep. Teď můžeš systém sek. vz. demontovat, roztočit nad hlavou a poslat do Jericha
Agility 50 4T, Xciting 500 AFI , K-xct 125i, VARAN, Džamila CB500

romo11
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: úte 12 črc 2016, 11:45

Re: Agility 50 4T - recirkulácia spalín?

Příspěvek od romo11 » stř 13 črc 2016, 20:13

ďakujem pekne za odpoveď, vyhodím to preč teda. Tá podtlaková vetva mi narobila dosť starostí. Cez ten palivový ventil mi to prisávalo benzín do válca a prechlastávalo. KeĎ som to odpojil a zaslepil tak motor konečne ide len zase netečie benzín do karburátora takže pôjde nový ventil. Tamten bazmek vyhodím preč. Dúfam že o týždeň už budem konečne jazdiť.

Odpovědět