CHladící kapalina

Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: manet125, Gek

Odpovědět
Uživatelský avatar
mulah
Superkecal
Příspěvky: 3380
Registrován: ned 13 kvě 2012, 13:27
Bydliště: CHodov u KV

CHladící kapalina

Příspěvek od mulah » pon 04 lis 2013, 16:14

Protože jsem uskladnil Tunise na postatně chladnější místo než jsem původně počítal, musel jsem řešit chladící kapalinu.
Nikde jsem nenašel jaká tam patří tak jsem kontaktoval osobu nejpovolanější - pana Sťáhlovkého. Odpověď zněla:
Vážený pane Vojíři.
chladící kapalina ve vozidlech Kymco není výrobcem přesně specifikovaná. Je nutné dodržet pouze jednu podmínku. Smí být použita kapalina určena pro hliníkové hlavy válců. Originál od výrobce má zelenou barvu, některé novější modely mají barvu modrou. Hustotu je třeba zvolit v závislosti na prostředí používání vozidla.
Tak snad se to bude někomu hodit. Já tam měl žlutou a kukoměrem jsem zjistil že je na -40. Tak jsem v rychtiku :D
Agility 50 4T, Xciting 500 AFI , K-xct 125i, VARAN, Džamila CB500

Uživatelský avatar
HonzaH
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 6554
Registrován: sob 24 bře 2012, 22:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HonzaH » úte 05 lis 2013, 07:13

Venco ?! ... už jsi zazimoval ??? ... není to unáhlené? ve čtvrtek hlácí až 16°C :wink: :) :) ... no ale, zarazilo mě slovo "kukoměr"? .... to je měřič odolnosti, resp. hustoty chladící kapaliny? ... nebo jak odborníci říkají "refraktometr" ? :wink:
Kymco Downtown 300i ABS ... od 28.8.2014 brázdí Prachaticko
Suzuki Burgman 650 Executive ABS
Jinak já su Honza ... pro méně bystřejší .. :wink:

Uživatelský avatar
mulah
Superkecal
Příspěvky: 3380
Registrován: ned 13 kvě 2012, 13:27
Bydliště: CHodov u KV

Příspěvek od mulah » úte 05 lis 2013, 16:58

Jo,jo, jest zazimováno,neb mám sezónní pojištění listopad - únor což znamená,že sice jezdit můžu,ale když způsobím škodu mám 90% spoluúčast. Toš tak. A ano,kukoměr alias kokometr je refraktometr. Kápneš na sklíčko koukneš dovnitř a vidíš na kolik to máš. Dobrá to věc, leč krapet drahá. Takže já měřím standartním plovákem ale pro sichr jsem si kokoměr půjčil . . . když je ta možnost.
Agility 50 4T, Xciting 500 AFI , K-xct 125i, VARAN, Džamila CB500

Uživatelský avatar
mulah
Superkecal
Příspěvky: 3380
Registrován: ned 13 kvě 2012, 13:27
Bydliště: CHodov u KV

Příspěvek od mulah » pát 13 úno 2015, 18:31

Nebudu tu obsáhle okecávat co a jak bylo, otázka zní: Je možný,aby když XC stojí dlouho na bočním stojanu aby někudy prolínala chladící kapalina??? Páč dokud to stálo na hlavním tak nic,a jen co jsem to v prosinci odstavil na boční (z prostorových důvodů) tak jsem teď pod strojem odhalil asi tak 3 až 5 kapek fridexu. Odkud teče zatím nevím, odplastuju zítra ale ve finále to stéhá a odkápne z tý kovový trubky co je u výfukovýho svodu (sekundární vzduch?) takže jistotu mám, že to není chladič,pumpa ani ta expanzní nádržka.

Odpovědět