kontrolka ABS

Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: manet125, Gek

Odpovědět
Uživatelský avatar
romishowski62
Už mám víc než deset
Příspěvky: 98
Registrován: pon 18 bře 2013, 16:55

kontrolka ABS

Příspěvek od romishowski62 » pon 23 čer 2014, 04:18

V poslední době se mi několkrát nepravidelně stalo,že kontrolka sem tam blikla během jízdy.V Krhové na pc nic nezjistili.Myslím si,že začíná odcházet čidlo ABS ,ale pc nehlásí žádnou chybu.
Stalo se to už někomu? Prozatím najeto 8900km bez problémů.
Kymco 300i,56600km, ABS,bílo-černý,kufr GIVI s brzdovými světly ,Roman,Romiš jak je libo...

Uživatelský avatar
HonzaH
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 6554
Registrován: sob 24 bře 2012, 22:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HonzaH » pon 23 čer 2014, 06:38

Nestalo, ale zkontroluj, jestli se ti nezalepila nějaká/nějaké lamely snímačů ABS, případně, jestli některé čidlo není povolené a nemohlo se posunout od kotoučů dál ...
Kymco Downtown 300i ABS ... od 28.8.2014 brázdí Prachaticko
Suzuki Burgman 650 Executive ABS
Jinak já su Honza ... pro méně bystřejší .. :wink:

Uživatelský avatar
Krtek
Už mám víc než deset
Příspěvky: 31
Registrován: pon 03 lis 2014, 07:24
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od Krtek » úte 04 lis 2014, 05:30

tak jsem něco podobného řešil - výsledek - odešel regulátor nabíjení. Pokud odchází, tak přestává chodit ABS (kontrolka se občas rosvítí). Pokud odejde úplně, tak nejde ABS a tachometr neukazuje.

Uživatelský avatar
HonzaH
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 6554
Registrován: sob 24 bře 2012, 22:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HonzaH » úte 04 lis 2014, 06:29

Dobrý postřeh, dobrá zkušenost, to se bude jednou hodit :wink:
Kymco Downtown 300i ABS ... od 28.8.2014 brázdí Prachaticko
Suzuki Burgman 650 Executive ABS
Jinak já su Honza ... pro méně bystřejší .. :wink:

macostr
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: stř 09 pro 2015, 15:52

Re: kontrolka ABS

Příspěvek od macostr » ned 10 led 2016, 15:39

prosim vas, ako zistim s istotou ci mam ABS ?
kupil som downtown 300i 2010, povodne bol ten skuter kupeny v Rakusku, neskor privezeny na slovensko.
Poznam vsetkych majitelov mam aj uplnu historiu servisnych prehliadok, ale nesvieti mi pri starte ziadna kontrolka, a ked na mokrej ceste stalcim zadnu brzdu silnejsie, koleso sa suvisle smyka.
Prosim poradte kde sa mam pozriet aby som videl ci ABS mam...ak nie, este je cas skuter vratit.

Dakujem

Gek
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 7713
Registrován: pon 21 dub 2008, 10:53
Bydliště: Moravany u Pardubic
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka ABS

Příspěvek od Gek » ned 10 led 2016, 17:15

Já si myslím, že na kole by muselo být takové děrované kolečko. Na obou kolech a u každého kotouče. !!!!! POZOR. XCiting měl také takové kolečko, ale to byl pro rychloměr. Proto byl jen na předním kole.

Je to to malé stříbrné.

Tady je to vidět na obou kolech. Tak to je ABS
"Festina lente.". To platí stále a na všem.
1/2 URAL RETRO 750 side.
"Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici." :)

Uživatelský avatar
HonzaH
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 6554
Registrován: sob 24 bře 2012, 22:17
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka ABS

Příspěvek od HonzaH » pon 11 led 2016, 08:48

S jistotou můžeš poslat VIN-ko do Kymco servisu a tam ti řeknou, jestli daný stroj měl od výroby ABS nebo ne. Pokud se ti ale nerozsvítí při otočení klíčku kontrolka ABS, která svítí i po nastartování do doby než dosáhneš nějaké určité rychlosti (tuším že zhasíná při rychlosti 10 km/h) a při prudkém brždění ti jde kolo do smyku a necítíč "kopání" brzdové páčky do prstů (znatelně cítit i přes rukavice, mám odzkoušeno), a pokud nejsou na OBOU!!! kolech ty děrované kotoučky z měkkého plechu (na Gekových foto ty nejmenší průměry, děrované kotouče hliníkového vzhledu), tak s největší pravděpodobností ABS nemáš. :?
Kymco Downtown 300i ABS ... od 28.8.2014 brázdí Prachaticko
Suzuki Burgman 650 Executive ABS
Jinak já su Honza ... pro méně bystřejší .. :wink:

macostr
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: stř 09 pro 2015, 15:52

Re: kontrolka ABS

Příspěvek od macostr » úte 12 led 2016, 11:21

Diki chlapi, mate pravdu na zadnom kolese mam pouhu brzdu, a vpredu je to iba snimac rychlosti. Matuce je ze v katalogu sa ta suciatka z predneho kolesa vola "snimac ABS" ale v mojom modeli sluzi iba na meranie rychlosti. skuter som si nakoniec nechal, okrem absentujuceho ABS je vo vybornom stave, bol pravidelne servisovany je uplne bez skrabancov :) holt, rakuske cesty a starsi pan ktory na nom jazdil sa podpisali pod dobry stav.. precital som ti toto forum krizom krazom, aj vdaka VAM som sa rozhodol definitivne pre Downtown 300i, takze vam chcme touto cestou podakovat :)

Dufam ze sa stretneme na cestach alebo zrazoch. Rocne urobim na skutri okolo 17 000 a urcite sa chystam aj do ciech ;)

PS: zatial iba takato skromna fotka mojho "zdochyho"

Obrázek

Uživatelský avatar
donald
Mladší Kecálek
Příspěvky: 211
Registrován: sob 23 kvě 2015, 21:09
Bydliště: Stochov

Re: kontrolka ABS

Příspěvek od donald » úte 12 led 2016, 19:13

Na mém People GT 300i je ten děrovaný kotouč také. Kupoval jsem od prodejce motor007 v Solnici s nájezdem 18 km po bouračce, dovoz SRN, s výslovným uvedením BEZ ABS! Seriózní prodejce na tuto skutečnost výrazně upozorní.
Cyborg City 150 (Otloukánek) - prodán, TGB Xmotion 300i, Kymco People 300i, Kymco Xciting 400i ABS, Honda SH 150i (SHimla), Honda Integra 700

Odpovědět