Porucha

Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: manet125, Gek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dundy
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 22 úno 2007, 15:07

Porucha

Příspěvek od Dundy » ned 23 zář 2007, 23:31

Tak a je tu porucha.MXU500 Vyhazuje pojistku. Při jizdě ujedu tak 100-200m. Na volnobeh to vrci i pul hodky. Technici se chytají stébel a tápou. Hrůza
______________________________

MXU 500 Pískovec

warmann
Site Admin
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 15 čer 2006, 20:32
Bydliště: Vracov

Příspěvek od warmann » pon 24 zář 2007, 13:20

A úplně to chcípne ?

Že by to byl regulátor dobíjení.
Admin

Uživatelský avatar
Dundy
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 22 úno 2007, 15:07

Příspěvek od Dundy » pon 24 zář 2007, 20:00

Jo zdechne to a zhasne palubka protoze je to na stejne pojistce. Svetla sviti ale nenastartuju nez vymenim pojistku. Pak je vse OK(zase na par metru) Nechci tady z tech servisaku delat nesiky ale:
Poprve tvrdil technik ze to dela prethlej drat co vede okolo riditek. Ted zase tvrdi ze je to ve svorkovnicich a osocil me ze jsem to utopil v bahne. (stalo se to pri pouzivani jizda silnice + pole louky). Ja myslim že je to nekde v zaplku.(bud velky odber nebo zkrat) na volnobeh to vrci podezrele dlouho a projevilo se to hned jak jsem se oprel o plyn. Muze byt zpusobeno vibracema ale nevim nevim.
______________________________

MXU 500 Pískovec

Tomáš
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 04 úno 2008, 22:58

Porucha

Příspěvek od Tomáš » úte 05 úno 2008, 22:50

Zdravím tě. Tak abych řekl pravdu, tak mám ten samý problém co ty.Zatím nevím čím to je.Vyměnil jsem prasklou pojistku za jinou silnější,chvíli byl pokoj a pak praskla zase jiná.Opět výměna za jinou slnější a opět mám na chvíli pokoj.O víkendu jsem si říkal, že není asi zrovna nejlepší všechny nahrazovat silnějšímy,tak jsem koupil všechny nové a každou jsem dal tam kam patří.Potom jsem už jezdil jen asi 10 minut bez problému,ale uvidíme při delší trase co se bude dít.Říkal jsem si že mohla být vadná várka pojistek.Tak uvidíme. Další závadu,kterou nemám vyřešenou je , že dříve čtyřkolka dle tacho jela max cca 101 až 104km/h a zničeho nic jezdí max 91km/h.Vůbec nevím čím to může být.Nejdříve jsem si říkal, že to může být chyba tachometru, ale když jsem jel po silnici do kopce do kterého jezdím často,tak čtyřkolka nejela tak jako dříve.Není to o tom, že si člověk zvykl na stejný stroj, ale je to prostě tím,že to jede z nějakého neznámého důvodu pomaleji.Pokus vyměnit cdi byl marný, jelo to stále max 91km/h.Je mi jasné, že čtyřkolka není na závody,ale nevidím jedinný důvod proč by měla skoro po roce začít jezdit pomaleji.Odpověď v servisu kde jsem to koupil.Naprosto perfektní.Musíme počkat až se závada ukáže.V současné době nic nezjištěno.Doufám, že se závada ukáže po záruce,když v poslední době nemám mnoho času a svezl jsem se až po měsíci.Moc pěkné.Jinak mám najeto 1735km.Jinak se určitě jedná o skvělý stroj,velice mohutný,ale zkušenosti servisu jsou naprosto šokující.Pokud by jsi věděl jak nějakou z těchto závad odstranit budu vděčný za každou radu.Pokud budu něco vědět já,určitě se také ozvu.Díky.

Fany
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: pát 23 úno 2007, 16:31

Příspěvek od Fany » úte 12 úno 2008, 11:43

Tome, ta zavada s pojistkama je hodne podobna co popisoval Dundy na jinem foru. Uz to ma odstranene a tusim tam mel nejaky zkrat v kabelu. Mrknu na to co tam psal a dam to sem. A jinak stroj dobrej? Ja mam zatim najeto asi 1 tis. Moc jsem vloni nejezdil. Jak se otepli, tak chci vyrazit na 4k-sraz.
Fany

Fany
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: pát 23 úno 2007, 16:31

Příspěvek od Fany » úte 12 úno 2008, 11:45

Tak mel prorazeny kabel k tachometru nekde u prevodovky. Vypadalo to mirne specene a pry na tom dost dlouho dumali co to muze delat.
Fany

Uživatelský avatar
Dundy
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 22 úno 2007, 15:07

Příspěvek od Dundy » stř 20 úno 2008, 23:29

Ano jak pise Fany kabel (impulz) z prevodovky k tachometru.
______________________________

MXU 500 Pískovec

Brul
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 07 zář 2010, 23:30
Bydliště: Příbram

Re: Porucha

Příspěvek od Brul » úte 07 zář 2010, 23:50

Tomáš píše:Zdravím tě. Tak abych řekl pravdu, tak mám ten samý problém co ty.Zatím nevím čím to je.Vyměnil jsem prasklou pojistku za jinou silnější,chvíli byl pokoj a pak praskla zase jiná.Opět výměna za jinou slnější a opět mám na chvíli pokoj.O víkendu jsem si říkal, že není asi zrovna nejlepší všechny nahrazovat silnějšímy,tak jsem koupil všechny nové a každou jsem dal tam kam patří.Potom jsem už jezdil jen asi 10 minut bez problému,ale uvidíme při delší trase co se bude dít.Říkal jsem si že mohla být vadná várka pojistek.Tak uvidíme. Další závadu,kterou nemám vyřešenou je , že dříve čtyřkolka dle tacho jela max cca 101 až 104km/h a zničeho nic jezdí max 91km/h.Vůbec nevím čím to může být.Nejdříve jsem si říkal, že to může být chyba tachometru, ale když jsem jel po silnici do kopce do kterého jezdím často,tak čtyřkolka nejela tak jako dříve.Není to o tom, že si člověk zvykl na stejný stroj, ale je to prostě tím,že to jede z nějakého neznámého důvodu pomaleji.Pokus vyměnit cdi byl marný, jelo to stále max 91km/h.Je mi jasné, že čtyřkolka není na závody,ale nevidím jedinný důvod proč by měla skoro po roce začít jezdit pomaleji.Odpověď v servisu kde jsem to koupil.Naprosto perfektní.Musíme počkat až se závada ukáže.V současné době nic nezjištěno.Doufám, že se závada ukáže po záruce,když v poslední době nemám mnoho času a svezl jsem se až po měsíci.Moc pěkné.Jinak mám najeto 1735km.Jinak se určitě jedná o skvělý stroj,velice mohutný,ale zkušenosti servisu jsou naprosto šokující.Pokud by jsi věděl jak nějakou z těchto závad odstranit budu vděčný za každou radu.Pokud budu něco vědět já,určitě se také ozvu.Díky.

Tak mám u mého MXU500IRS podobny problem s rychlosti akorat mi teda nepraskaji pojistky.... Nejdriv se to vytahne na tech 102 a pak jakoby ubere na 98... A taky to nedelal ale jelikoz uz mi tam po nevhodnem otevreni (preplaveni) dost veci menili (ac zbytecne) tak tezko rict cim to...

Odpovědět