Chladiaca kvapalina

Podělte se o své zkušenosti s ostatními

Moderátoři: manet125, Gek

Odpovědět
AndrejSladek
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: sob 11 úno 2023, 21:13

Chladiaca kvapalina

Příspěvek od AndrejSladek » sob 11 úno 2023, 21:18

Ahojte. Zháňam radu. Mám kymco xciting 500. Vyberal som teraz termostat zatvoril som bez termostatu. Naštartoval som všetko Ok po nejakej dobe sa mi skuter prehrial. Ako ho odvzdusnit ? Otvoril som expanzku nalial do full. Tam je voda Ok. Otvoril som veko od chladiča dolieval som a vodu si stiahlo a pri otvorenom veku potom ju vyplulo von a robilo to takto dookola keď som dolieval pri naštartovanom a otvorenom veku. Už som zúfalý potrebujem to nejako doliať zatvoriť a aby sa neprehrieval.

Uživatelský avatar
motorr66
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 5416
Registrován: ned 30 kvě 2010, 20:47
Bydliště: Starojická Lhota
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladiaca kvapalina

Příspěvek od motorr66 » ned 12 úno 2023, 11:45

Ahoj, termostat je důležitý, bez něho je každá rada na prd. Až ho dáš nový, nejdříve doplň nemrznoucí kapalinu do chladiče doplna. Potom víčko zavři. Expanzní kontrolní nádobku uzavři a nastartuj. Až se pohne ručička teploty, vypni motor. Počkej až ti teplota dovolí opatrně otevřít víčko chladiče. Zároveň otevři víčko expanzní nádobky. Zavři víčko chladiče a zkontroluj hladinu kapaliny expanzní nádobky - musí být mezi ryskami. Toto je vyzkoušený postup odvzdušnění. Dej prosím vědět, jak to dopadlo.
Pomalu, ale jistě ...

Honda Africa Twin 1000 CRF DCT
Tatran 125 S, PAv 40, baťůžek Janka,
Babetta 210
+420606952091 Laďa - a taky slyším na: Ladinek ...

AndrejSladek
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: sob 11 úno 2023, 21:13

Re: Chladiaca kvapalina

Příspěvek od AndrejSladek » ned 12 úno 2023, 12:34

Ahoj. Ďakujem za radu tak termostat sa mi podarilo rozhýbať tak jo vložím naspet. Chcel som skúsiť ešte vodnú pumpu pozrieť či nieje zlá ale voda sa zohreje takže to musi byt Ok.... alebo je možné že sa zadiera vrtuľa ? Dnes to zalepím a zajtra píšem.

Odpovědět